0xc004f050 Chyba v průběhu aktivace systému

Pro mnoho uživatelů může být upgrade na systém Windows 10 trochu neznámý proces, ale praktické funkce upgradu to velmi usnadňují. Po instalaci nové verze ji musíte nejprve aktivovat, abyste mohli využívat řadu funkcí. Totéž platí, pokud zcela přeinstalujete aktuální kopii operačního systému Windows. I když máte platný licenční klíč,  během tohoto procesu aktivace často dochází k problémům, jako je například 0xc004f050 chyba. Vysvětlíme, co je příčinou této chyby a jak můžete problém vyřešit sami.

Nejčastějšími příčinami kódu chyby 0xc004f050

Pokud při pokusu o aktivaci systému Windows dojde k chybě 0xc004f050, mohou to mít různé důvody. V důsledku toho existují také různé strategie k vyřešení problému. Zde jsou nejčastější příčiny chyb:

  • Nesprávný kód kódu Product Key pro vaši verzi systému
  • Aktivační servery Windows 10 jsou zaneprázdněny
  • Používáte zastaralou edici Windows 10 s ukončenou podporou

Příčina: Nesprávný kód kódu Product Key ve verzi systému

Nejprve se ujistěte, že jste kód Product Key zadali správně. Při zadávání této dlouhé řady čísel a písmen je snadné udělat chybu při psaní . Mějte také na paměti, že každý kód Product Key je platný pouze pro určitou edici systému Windows 10 (například Windows 10 Home nebo Windows 10 Professional). Pokud je v názvu verze systému Windows 10 N nebo Enterprise nebo vzdělání,  musí být systém zcela přeinstalován na správnou verzi.

Příčina: Aktivační servery systému Windows jsou zaneprázdněny

Kód chyby 0xc004f050 se často zobrazuje, když jsou aktivační servery systému Windows zaneprázdněny. Pokud ano, pomůže vám počkat a pokusit se aktivovat později.

Příčina: Používáte zastaralou edici systému Windows, jejíž podpora skončila.

V takovém případě doporučujeme provést všechny nejnovější aktualizace systému Windows. Jakmile jsou všechny aktualizace dokončeny, zkontrolujeme celý proces znovu, abychom se ujistili, že je náš systém aktuální. Pokud je vše v pořádku, restartujeme zařízení.

Po restartování zařízení se systém automaticky aktivuje.

Pokud problémy přetrvávají, můžete systém aktivovat prostřednictvím telefonu

Stejně jako předchozí verze systému Windows lze systém Windows 10 aktivovat pomocí telefonu, pokud se online aktivace nezdaří nebo bylo aktivační centrum poškozeno a způsobí chybu 0xc004f050. Chcete-li to provést, postupujte podle těchto podrobných pokynů:

Kliknutím pravým tlačítkem na logo Windows otevřete nabídku Start a vyberte Příkazový řádek nebo Windows PowerShell .

Na příkazovém řádku zadejte příkaz slui 4 a stisknutím klávesy Enter spusťte příkaz.

Podívejte se na dostupná telefonní čísla pro vaši zemi.

Po zobrazení výzvy zadejte ID instalace zobrazené na obrazovce klávesnice telefonu.

Telefonicky obdržíte potvrzovací ID. Pokud chcete aktivovat Windows 10, zadejte toto ID na zařízení s Windows.