Vzhledem k čerpání dovolených prosíme, abyste své dotazy zasílali na email e-shop@servis-repas.sk. Eshop funguje normálně, ale dotazy vyřizujeme pouze emailem. Děkujeme za pochopení.

Výběr produktů Microsoft

Výber-produktov-Microsoft

Druhotná licence

Druhotné licence jsou legální licence, které již byly původně zakoupeny, ale mohly, ale nemusely být aktivovány. Jedná se o přebytečné licence, které firmy nebo organizace uvolnily, například při přechodu na novější software nebo při zmenšování svého technologického parku. Tyto licence jsou pak prodávány za nižší cenu, což umožňuje ušetřit náklady bez ztráty funkčnosti softwaru.

Druhotné licence musí být poprvé uvedeny na trh v EU a musí být řádně odinstalovány a nepoužívány před dalším prodejem. Při jejich koupi každý zákazník obdrží dokument o prohlášení legálnosti softwaru.

Nová licence

Nová licence je licence na software, která ještě nebyla nikdy použita ani aktivována. Taková licence je zakoupena přímo od výrobce softwaru nebo od autorizovaného prodejce a poskytuje uživateli právo na instalaci a používání softwaru v souladu s podmínkami licenční smlouvy.

Zkratka ESD (Electronic Software Delivery)

ESD je zkratka používaná v softwaru k označení Electronic Software Delivery. Jedná se o metodu distribuce softwaru, která zahrnuje přímý přenos softwarových dat pomocí internetu. Byla představena jako alternativa k distribuci softwaru prostřednictvím fyzických médií, jako jsou disky, flash disky a papírové uživatelské manuály. ESD umožňuje bezpečnější a měřitelnější způsob nasazení softwaru.

Zkratka RTL (Retail) Přenosná licence

Jedná se o maloobchodní licenci, kterou si uživatelé zakoupí při koupi kopie softwaru od jakéhokoli maloobchodního prodejce nebo přímo od výrobce.

Pokud jste si zakoupili maloobchodní licenci, můžete ji přenést z jednoho počítače na druhý, ale ne současně. Před aktivací na novém zařízení musí být licence deaktivována na předchozím zařízení. Tato licence není vázána na konkrétní hardware.

Zkratka OEM (Original Equipment Manufacturer) Nepřenosná licence

OEM je licence softwaru, kterou na váš počítač předinstalují společnosti, které vyrábějí počítače. Zahrnují v něm kopii softwaru, abyste mohli okamžitě používat svůj počítač a nepotřebovali po koupi instalovat operační systém.

Přestože je tato licence OEM předinstalována, uživatelé si ji mohou zakoupit i tehdy, pokud si chtějí sestavit vlastní počítač nebo mají systém z druhé ruky, který je buď zastaralý, nebo nemá žádný operační systém.

 Rozdiel-medzi-TA,-Online,-Bind-aktivaciou

Existují tři hlavní způsoby aktivace a druhů produktů Microsoft Office: telefonická aktivace, online aktivace a produkt vázaný na konto Microsoft. Každý z těchto způsobů má své specifika a výhody. Zde je podrobný přehled těchto způsobů aktivace:

Telefonická aktivace

 • Druh licence: Druhotná licence
 • Přenosnost: Nepřenosná
 • Proces: Po zadání produktového klíče je potřeba zavolat na linku Microsoft, kde se vám ozve automat, který je v provozu 24/7 a pomůže vám s aktivací produktu.
 • Podrobný návod: Pro podrobný návod na telefonickou aktivaci klikněte na tento odkaz.
 • Výhoda: Nižší nákupní cena

Online aktivace

 • Druh licence: Nová licence
 • Přenosnost: Nepřenosná
 • Proces: Po nainstalování balíku Office stačí zadat produktový klíč a software se automaticky aktivuje bez dodatečné telefonické aktivace.
 • Výhoda: Není potřebná dodatečná aktivace

Konto Microsoft

 • Druh licence: Nová licence
 • Přenosnost: Přenosná
 • Proces: Po zakoupení produktu přejděte na stránku setup.office.com, přihlaste se do svého účtu Microsoft (nebo si jej vytvořte), zadejte zakoupený produktový klíč, stáhněte instalační soubor pro balík Office a po nainstalování se přihlaste do svého účtu Microsoft přímo v nainstalovaném balíku Office. 
 • Výhoda: Možnost přenést na jiné zařízení nebo opětovná aktivace při přeinstalaci operačního systému

Shrnutí

 • Telefonická aktivace: Druhotná licence, nepřenosná, vyžaduje telefonickou linku.
 • Online aktivace: Nová licence, nepřenosná, stačí zadat produktový klíč.
 • Konto Microsoft: Nová licence, přenosná, umožňuje znovu aktivovat produkt po přeinstalaci OS nebo při koupi nového zařízení.