0x80072F8F - 0x20000 Chyba Windows Media Creation Tool

Tento problém může být způsoben několika důvody, jako je bezpečnostní software, který jste mohli mít nainstalován v počítači, jakýkoli program nebo aplikace spuštěná v počítači na pozadí nebo kvůli některým chybám na pevném disku počítače. Jedná se o poškozené systémové soubory spojené s funkčností služby Windows Update, které jsou potřebné pro správné fungování aplikace. Vyzkoušejte níže uvedené metody a zkontrolujte.

Krok 1: Přejděte do C:\Windows\SoftwareDistribution\Download a odstraňte všechny soubory v této složce.

Krok 2: Stiskněte klávesu Windows + X na klávesnici.

Krok 3: Přejděte do příkazového řádku jako správce.

Krok 4: Zadejte tento příkaz: wuauclt.exe /updatenow

Krok 5: Stiskněte Enter

Pokud problém přetrvává, je třeba provést čistou instalaci systému. Pravděpodobně je váš systém již poškozen. Pokud nejste technicky zdatní, doporučujeme navštívit nejbližší servis výpočetní techniky ve vašem okolí, který vám bude umět pomoci s vaším problémem.

Nástroj umíte také spustit na jiném zařízení kde máte Windows 10 a vytvořit si médium i tam.

Další způsob řešení problému – pro zkušenější (doporučujeme zálohu dat)

Krok 1: Stáhněte si tento skript (slouží pro komplexní opravu služeb Windows Update a Windows Time)

Krok 2: Spusťte stažený skript jako správce (kliknete pravým tlačítkem myši a spustit jako administrator)

WU1

Pokud se zobrazí toto hlášení( pouze u Windows 10), klikněte na další informace a spustit iv tomto případě. Následně uvidíte další okno (chcete této aplikaci povolit provádění změn v zařízení?) klepnete na Ano.

wu2

wu3

Krok 3: Pro spuštění skriptu stiskněte libovolnou klávesu na klávesnici.

wu4

Krok 4: Spuštěný skript může běžet i několik minut, v závislosti na velikostí a počtu souborů ve vašem zařízení. Pro ukončení skriptu znovu stiskněte libovolnou klávesu na klávesnici.

wu5

Krok 5: Vaše zařízení je třeba restartovat a znovu spustit Windows Update (aktualizace). Pokud v aktualizacích nezůstane nic viset, systém by měl znovu fungovat. Pokud ne, systém je třeba kompletně přeinstalovat.