Microsoft vás zbaví hesel

Microsoft již od vás nebude chtít heslo, abyste se přihlásili na své MS konto.

Americký technologický gigant - Microsoft chce, aby lidé přestali používat hesla. Má na to svůj názor který je, že hesla se v této době dají snadno prolomit. To zároveň souvisí is používáním několika účtů, protože lidé mají tendenci zjednodušovat hesla, aby si usnadnili přihlašování, ale i zapamatování si je. Pokud se náhodou stane, že osoba zapomene heslo, tak podle redmontskej společnosti si majitelé těchto účtů nechtějí procházet procesem obnovy hesla a místo toho raději přestanou používat danou službu.

04dl5wInGRGw73W09cyuTjW-1.1621609624.fit_lim.size_1600x900

To chce společnost Microsoft změnit a po novém vám umožní úplně zrušit heslo. Namísto hesla budete moci používat k přihlášení se do svého MS konta - Windows Hello, aplikaci pro smartphony - Microsoft Authenticator, ověřovací kódy, ale také bezpečnostní klíče. Pokud se tedy rozhodnete přestat používat heslo pro přihlášení, společnost doporučuje nainstalovat si pro začátek aplikaci Microsoft Authenticator. Propojte ji s vaším účtem a přejděte do nastavení účtu pomocí internetového prohlížeče. Najděte si položku Rozšířené možnosti zabezpečení - Další zabezpečení - Účet bez hesla, kde zvolíte možnost Zapnout.

Microsoft začal tuto funkci již postupně uvolňovat s tím, že do několika týdnů bude dostupná pro všechny uživatele MS služeb. Společnost chce nabídnout stejnou možnost i podnikovým zákazníkům využívajících Azure Active Directory (AAD).

Zdroj: Neowin,pc.zoznam.sk,

Autor: Erik Šípoš

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení